Atrakcje w Zakopanem – II część maja

Zastanawiasz się, gdzie spędzić nadchodzące, majowe weekendy? Jedynie w Zakopanem! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie w przepięknej stolicy Tatr i już dziś zaplanuj swój pobyt w mieście.

Jeżeli szukasz ciekawego pomysłu na majówkę, to Zakopane będzie najlepszym wyborem. Miasto zachęca nie tylko do aktywnego wypoczynku, ale także dba o zapewnienie turystom szeregu ciekawych atrakcji. Jeszcze w maju czekają właśnie na Ciebie:

Koncert Orkiestry Dętej z Saint-Dié-des-Vosges

Już 14 maja o godz. 18.30 w Kościele Św. Krzyża w Zakopanem odbędzie się wyjątkowy koncert. W ramach współpracy z miastem partnerskim Saint-Dié-des-Vosges wystąpi Orkiestra Dęta z Saint-Dié-des-Vosges pod kierownictwem Davida Hurpeau. Podczas występu usłyszymy m.in.  utwór wybitnego kompozytora Marinu Leccia „Suita heraldyczna, czyli promenada miast partnerskich”, który został napisany specjalnie na tę okazję. Udział w wydarzeniu wezmą także przedstawiciele Podhalańskiego Stowarzyszenia Śpiewaczego „Turliki”.

Zakopiańska Noc Muzeów 2016

14 maja rusza kolejna Zakopiańska Noc Muzeów. W programie wydarzenia m.in. „Odkrywanie (nie)znanego – Maraton muzyczny” w Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma”, koncert zespołu Liarman „Muzyczna Podróż w czasie i po miejscach….” (muzyka dawna i folk-rock) w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hrabiego Zamoyskiego, a także prezentacja zabytkowych drzwi z rysunkami Jana Matejki w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego. Zakopiańska Noc Muzeów przewiduje także szereg innych wystaw, koncertów oraz spotkań w różnych obiektach w Zakopanem – każdy znajdzie coś dla siebie!

W kalendarzu ciekawych wydarzeń w Zakopanem na szczególną uwagę zasługuje także prezentacja obrazów pt. „Mój świat obrazów” Miloslawa Dvoraka, która odbędzie się 13 maja o godzinie 19.00 w GALERII JEDNEGO AUTORA oraz koncert „Kamil Kubas Trio”, który odbędzie się 14 maja o godzinie 21.30 w Appendix Cafe Bar – wstęp wolny!

Już dziś zarezerwuj czas i odwiedź Zakopane. Miły i tani nocleg zapewni Ci Willa Ryś, skąd szybko dotrzesz do wszystkich ciekawych zabytków. Komfortowy nocleg, smaczne jedzenie oraz możliwość odpoczynku w przepięknych okolicznościach przyrody to klucz do udanego wypoczynku, na który Cię stać!