Majowe atrakcje Zakopanego

Szukasz ciekawego pomysłu na spędzanie czasu w Zakopanem? Odwiedź stolicę Tatr oraz skorzystaj z wyjątkowej okazji uczestniczenia w licznych wydarzeniach kulturalnych i nie tylko.

Jak spędzać czas w Zakopanem?

Zakopane i okolice to oczywiście idealny teren do uprawiania różnych form turystyki, jednak po trudach aktywnego wypoczynku warto zorganizować sobie czas na spotkanie z kulturą. W tutejszych kinach i teatrach, galeriach sztuki czy innych ośrodkach kultury przygotowano dla zwiedzających wyjątkowe atrakcje, których nie sposób pominąć. Czekają na Ciebie m.in.:

XVI Wielka Majówka Tatrzańskajeszcze do 8 maja można uczestniczyć w Wielkiej Tatrzańskiej Majówce. W nadchodzący weekend warto odwiedzić Kościelisko, gdzie tradycyjnie odbędzie się „XXIV Przednówek w Polanach”. Na turystów czekają tu liczne atrakcje pozwalające bliżej zapoznać się z regionalną kulturą m.in. koncerty muzyki góralskiej, paradny przejazd zaprzęgów konnych oraz przedstawienie teatralne „Góralskie Zaloty”.

Kolejną propozycją dla chcących odwiedzić Zakopane w najbliższych dniach jest podwójny wernisaż – Jacek Hajnos „Różnica” i Justyna Szewczyk-Iwan „Folkowe interpretacje”. Prace artystów można oglądać od 7 maja do 12 czerwca w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem.

Od piątku 6 maja warto także odwiedzić wystawę „Art-Folk Salon” w Tatrzańskim Centrum Kultury „Jutrzenka”, która prezentuje grafiki inspirowane góralskim zdobnictwem i tatrzańską przyrodą. Otwarcie wystawy odbędzie się o godzinie 16.00.

To tylko nieliczne z wielu propozycji na spędzenie pierwszych dni maja w Zakopanem. Jeżeli i Ty chcesz skorzystać z możliwości podziwiania pięknej górskiej przyrody oraz pragniesz bliżej zapoznać się z kulturą Podhala to koniecznie zaplanuj swój pobyt w przepięknej stolicy Tatr. Czeka tu na Ciebie nie tylko moc atrakcji. Już dziś zarezerwuj nocleg, który pozwoli w pełni cieszyć się pobytem w górach. Wyjątkowo ciekawą i tanią ofertę przygotowała Willa Ryś – każdy turysta poczuje się tutaj, jak we własnym domu!